Cardiovasculaires

Hypertension : Plan marketing Méthodes

Hypertension - Definition, Causes, Symptoms and Treatment.. فشار خون بالا یا پرفشاری خون (به انگلیسی: Hypertension) که گاهی به آن پرفشاری شریانی گفته میشود، یک بیماری مزمن است که در آن فشار خون در شریانها بالا میرود. ورزش هایی نظیر شنا و پیاده روی سریع ( نیم ساعت ) و ایروبیک و تقویت عضلانی در صورتی که هر روز مرتب انجام شوند سبب کاهش پنج تا ١٥ میلی متر فشار خون سیستولیک می گردند. مکانیسمهای بسیاری مطرح شدهاند که میتوانند باعث افزایش مقاومت در سیستم شریانی در پرفشاری خون شوند. عصاره سیر:عصاره سیر به دلیل داشتن اثرات شبه پروستاگلاندینی سبب کاهش مقاومت عروق، وازودیلاسیون عروق محیطی و در نتیجه کاهش فشار خون میشود.

Mesure Ambulatoire de la Pression Artérielle طبقات مطلوب، طبیعی و طبیعیِ بالا را در تقسیمبندی جزئیِ فشار خونهای زیر فشار سیستولی ۱۳۰ میلیمتر جیوه و فشار دیاستولی زیر ۸۰ میلیمتر جیوه بهکار میگیرند. هدف از درمان باید کاهش فشار خون به کمتر از ۱۴۰/۹۰؛ میلیمتر جیوه برای اکثر افراد، و پایینتر از آن برای افراد مبتلا به دیابت یا بیماری کلیوی باشد. فشار نبض بالا در افراد مسن تری که مبتلا به پرفشاری خون یا پرفشاری خون سیستولی ایزوله هستند، با افزایش سختی شریانی تشریح میشود که بهطور بارز با افزایش سن در ارتباط بوده و ممکن است با فشار خون بالا بدتر شود. در اطفال بزرگتر و کودکان، پرفشاری خون میتواند باعث سردرد، تحریکپذیری بیدلیل، خستگی، اختلال رشد بچه، تاری دید، خونریزی بینی و فلج عصب صورت شود. ۵ تا ۱۰ درصد دیگر از نوع پرفشاری ثانویه هستند که شرایط تأثیرگذار بر کلیهها، شریانها، قلب یا دستگاه غده درونریز باعث ایجاد آن میشوند. آدنوزین از مسیرهای متعددی از قبیل بهبود جریان بافتی و اثرات ضد التهابی موجب کاهش آسیب ایسکمی بر قلب میشود. ادم پاپی (تورم دیسک اپتیک یا اختلالات متوسط تا شدید در عروق شبکیهٔ چشم) و خون ریزی و ترشحات التهابی ته چشم از دیگر نشانههای آسیب مستقیم به اعضای حیاتی بدن میباشند.

Quelle Tension Artérielle à 70 Ans ?

در مورد نوجوانان، پیشنهاد میشود که برای تشخیص و طبقهبندی پرفشاری خون یا پیش پرفشاری خون از معیارهای مربوط به افراد بالغ استفاده شود. «فوریتِ پرفشاری خون» که در گذشته به آن «پرفشاری بدخیم خون» گفته میشد، زمانی رخ میدهد که در اثر افزایش شدید فشار خون آسیب مستقیمی متوجهٔ یک یا چند عضو حیاتی بدن شود. در دوران کودکی، فشار خون با افزایش سن بالا میرود و پرفشاری خون در کودکان به صورت فشار خون سیستولی یا دیاستولیِ متوسط و در سه یا بیش از سه مورد برابر یا بیش از ۹۵ درصد بالای میزان متناسب با جنسیت، سن و قدِ کودک است. پیش پرفشاری خون در کودکان به عنوان فشار خون سیستولی یا دیاستولی متوسط تعریف میشود که برابر با بیش از ۹۰ درصد، اما کمتر از ۹۵ درصد بالای میزان متناسب با شرایط کودک است. اگر درمان دارویی، فشار خون را تا سطوح طبیعی کاهش ندهد، پرفشاری خون در طبقه «مقاوم» جای میگیرد. به دنبال این افزایش فشار، قلب باید برای حفظ گردش خون در رگهای خونی شدیدتر از حالت طبیعی فعالیت کند. علائم دیگر بحران پرفشاری خون میتواند شامل زوال بینایی، تنگی نفس در اثر نارسایی قلب یا یک حالت بیقراری عمومی در اثر نارسایی کلیوی باشد.

به دلیل خطر بالای نارسایی حاد کلیه، درصورت امکان، از ترکیب یک بازدارنده ACE یا ضد گیرنده II آنژیوتنسین، یک داروی ادرارآور و یک داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (از جمله بازدارندههای انتخابی COX-۲ و داروهای بدون نسخه مثل ایبوپروفن) اجتناب کنید. دستورالعملهای بینالمللی اخیر در مورد پرفشاری خون نیز طبقهبندیهایی زیرِ دامنهٔ پرفشاری خون ایجاد کردهاند تا زنجیرهٔ خطر را با فشار خونهای بالاتر از دامنه طبیعی نشان دهند. Hypertension nerveuse . قطره خوراکی لیموترش: ترکیبات ترپنی موجود در اسانس لیموترش از جمله لیمونن سبب کاهش فشار خون میشوند. قرصهایی حاوی ترکیبات ثابتی از دو گروه از داروها موجود است. آزمایشهای دیگری نیز در مورد سطوح دیابت و کلسترول بالا انجام میگیرد، چون این بیماریها در ایجاد بیماریهای قلبی عامل خطر محسوب شده و ممکن است نیاز به درمان داشته باشند.

Magnesium Marin Et Hypertension

تغییر رژیم غذایی و روش زندگی میتواند در کنترل فشار خون مؤثر بوده و خطر عوارض ناشی از آن را بر سلامتی کاهش دهد. فشار خون بالا در دوران بارداری میتواند اولین نشانهٔ پری-اکلامپسیا باشد که مشکلی جدی در نیمهٔ دوم بارداری و چند هفته پس از وضع حمل است. عوامل گوناگونی نظیر سن بارداری، سنِ پس از لقاح و وزن تولد باید در هنگام تشخیص فشار خون طبیعی در یک نوزاد در نظر گرفته شوند. توصیف فشار خون به عنوان یک بیماری برای اولین بار در آثار توماس یانگ در سال ۱۸۰۸، و ریچارد برایت در سال ۱۸۳۶ دیده میشود. در سال ۲۰۰۶، ۷۶ میلیون فرد بالغ در ایالات متحده (۳۴٪ از جمعیت) مبتلا به پرفشاری خون بودند و آفریقایی-آمریکاییهای بالغ با ۴۴٪ در بین بالاترین نرخهای پرفشاری خون قرار داشتند.

Quels Sont Les Signes D’une Tension Artérielle élevée ?

فشار نبض (اختلاف بین فشار خون سیستولی و دیاستولی) در افراد مسنی که مبتلا به پرفشاری خون هستند مکرراً بالا میرود. فشار خون نوزادان سالم بهطور منظم اندازهگیری نمیشود. این تشخیص نیازمند سه بار اندازهگیری فشار خون در بازههای یکماهه میباشد. درصد زیادی از بیماران مبتلا به فشار خون، بیماری خود را کنترل نمیکنند. شاخصهایی که کل افراد مبتلا به پرفشاری خون را مورد توجه قرار میدهند مستلزم کاهش عواقب فشار خون بالا و کاهش نیاز به درمان با داروهای ضد پرفشاری خون میباشند. یکی از علائم تشخیصی پری-اکلامپسیا، افزایش فشار خون و وجود پروتئین در ادرار است. کارشناسان افزایش فشار سیستولیک را یکی از عوامل جدی مرگ و میر در عصر حاضر میدانند که میتوان با تنظیم رژیم غذایی، انجام ورزش منظم، خودداری از مصرف نمک به میزان زیاد، تنفس عمیق، تناسب اندام و نیز مصرف دارو تحت نظارت پزشک تا حد بالایی کنترل کرد افزایش نگرانکننده فشار خون بالا بر اساس تجزیه و تحلیل از ۸ میلیون فرد بزرگسال از ۱۵۴ کشور مختلف جهان بدست آمدهاست و این تحقیقات در مجله انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسیدهاست. پرفشاری خون در یکی از دو گروه پرفشاری اولیه یا پرفشاری ثانویه قرار میگیرد. تعاونی Cochrane، سازمان بهداشت جهانی، و راهکارهای ایالات متحده دوز کم داروهای ادرار آوربا پایه تیازید را به عنوان درمان اولیه برگزیده تأیید میکنند.

Oreille Qui Siffle Hypertension

کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، ایالات متحده، روسیه و اندونزی دارای بیشترین میزان ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند و بر اساس آمارها، بیش از سه و نیم میلیارد از جمعیت مردم جهان در آستانه فشار خون بالا قرار دارند و در حدود ۸۷۰ میلیون انسان در سراسر جهان دارای بیماری فشار خون بالا هستند. در سال ۱۹۹۵، تخمین زده شد که ۴۳ میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا به پرفشاری خون بوده یا داروهای ضد فشارخون مصرف میکردند. در تمام این کشورها، بیماریهای قلبی-متابولیک عامل ۴۳ درصد از مرگهای زودرس (زیر هفتاد سال) بودهاست. Bicarbonate de soude et hypertension . کاهش مصرف نمک در رژیم غذایی تا زیر ۱۰۰ میلی مولار در روز (زیر ۶ گرم نمک طعام یا زیر ۲٫۴ گرم سدیم در روز).

Cause Hypertension Soudaine

۲۰ عدد برگ زیتون را داخل ۳۰۰ گرم آب ریخته و آن را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید؛ سپس کمی قند به آن اضافه کنید و روزانه یک فنجان از آن را بنوشید. یک آزمایش کنترل شده تصادفی که پشتیبان مالی آن اداره نظامیان سابق بود هیدروکلروتیازید به اضافه رسرپین به اضافه هیدرالازین را در برابر دارونما مقایسه میکرد. به لحاظ تاریخی درمان آنچه که «بیماری نبض سخت» نامیده میشد متشکل از کاهش مقدار خون با حجامت یا استفاده از زالو بود. ترکیبهای برگزیده، بازدارندههای سیستم رنین-آنژیو تنسین و بلوککنندههای کانال کلسیم، یا بازدارندههای سیستم رنین-آنژیو تنسین و داروهای ادرارآور هستند.

Infection Dentaire Et Hypertension

در راهکارهای بازبینی شده بریتانیا، بلوککنندههای کانال کلسیم درمان برگزیده برای رسیدن به فشار خون بالینی کمتر از ۱۵۰/۹۰ میلیمتر جیوه، یا کمتر از ۱۴۵/۸۵ میلیمتر جیوه در پایش منظم یا خانگی فشار خون است. هدف توصیه شده در فشار خون رسیدن به کمتر از ۱۴۰/۹۰ میلیمتر جیوه است و داروهای ادرارآور تیازیدی داروی برگزیده در آمریکاست. تست نوار قلب (EKG/ECG) برای بررسی اینکه قلب در اثر فشار خون بالا تحت فشار نباشد انجام میگیرد. رادیوگرافی قفسه سینه یا اکوکاردیوگرافی نیز میتواند برای بررسی علائم بزرگی قلب یا آسیب به قلب انجام گیرد. فشار خون مرحله سومی (مرحله ۳) را برای افرادِ دارای فشار خون سیستولی بالای ۱۷۹ میلیمتر جیوه یا فشار خون دیاستولی بیش از ۱۰۹ میلیمتر جیوه تعریف میکند. پیگیری مجدد نیز امکانپذیر است اما به روشی نه چندان مطلوب و از طریق اندازهگیری خانگی فشار خون در طول مدت هفت روز. چندان روشن نیست. اینطور تصور میشود که مقاومت انسولینی که در افراد چاق شایع بوده و جزئی از سندرم ایکس (یا سندرم متابولیک) میباشد نیز در ایجاد پرفشاری خون نقش دارد. مشخصههای بارز پرفشاری اولیهٔ مزمن در این افراد در سنین بالاتر به صورت افت بروندهی قلبی و افزایش مقاومت محیطی پیشرفت خواهد کرد.

این آسیب میتواند شامل انسفالوپاتیِ ناشی از پرفشاری خون باشد که در اثر التهاب و نارسایی مغز ایجاد شده و مشخصههای آن سردرد و کاهش سطح هوشیاری (گیجی یا خواب آلودگی) است. کاهش فشار خون میتواند به کاهش احتمال جنون، نارسایی قلبی، و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی-عروقی نیز منجر شود. در افراد بالای ۸۰ سال به نظر نمیرسد درمان به میزان قابل توجهی نرخ کلی مرگ ومیر را کاهش دهد، اما خطر بیماری قلبی را کم میکند. دستورالعملهای اخیر، طرفدار کاربرد معادلات پیشبینیکننده نظیر فرمول تغییر رژیم غذایی در بیماری کلیوی (MDRD) جهت تخمین میزان تصفیه گلومرولی (eGFR) میباشند. تغییر رژیم غذایی نظیر یک رژیم غذایی کم نمک بسیار مؤثر است. تغییرات اکسیداتیو “LDL” توسط رادیکالهای آزاد رویداد مهم اولیه در پاتوژنز آترواسکلروز است.

این طرح مطالعاتی به دلیل اینکه اشخاصی که در گروه فشار خون بالا قرار داشتند و دارو دریافت نمیکردند عوارض بسیار بیشتری نسبت به بیماران تحت درمان از خود نشان دادند و مضایقه درمان از آنها کاری غیراخلاقی پنداشته میشد، در مراحل اولیه کار متوقف شد. Cortisone hypertension . فشار خون شامل دو مقیاس سیستولی و دیاستولی است که وابسته به انقباض (سیستول) یا استراحت (دیاستول) ماهیچه قلب بین ضربانها میباشند. که میتواند باعث افزایش برگشت خون به قلب و افزایش پیش بار قلبی شده و در نهایت منجر به نارسایی دیاستولی شود نیز مرتبط است. اکثر افراد مبتلا به بحران پرفشاری خون به عنوان بیماران مبتلا به فشار خون بالا شناخته میشوند که عوامل دیگری میتواند منجر به افزایش ناگهانی فشار خون در آنان شود. در این مورد توصیه میشود که فشار خون کودکان بالای ۳ سال بهطور منظم در هر معاینه پزشکی یا چکاپ اندازهگیری شود. پیش از تشخیص پرفشاری خون در یک کودک، فشار خون بالای او در معاینات مکرر نشان داده میشود. پری-اکلامپسیا گاهی اوقات تا وضعیت تهدیدکنندهٔ زندگی هم پیش میرود که به آن اکلامپسیا میگویند. تغییر روش زندگی برای کاهش فشار خون، پیش از شروع درمان دارویی توصیه میشود.

پرفشاری خون مقاوم به فشار خون بالایی اطلاق میشود که علیرغم استفاده همزمان سه عامل ضد پرفشاری خون که به گروههای دارویی مختلف ضد فشارخون تعلق دارند، همچنان بالاتر از فشار خون هدف باقی بماند. افزایش شدید فشار خون (برابر یا بیش از فشار سیستولی ۱۸۰ یا فشار دیاستولی ۱۱۰ که گاهی پرفشاری بدخیم یا پرفشاری شدید خون نامیده میشود) به «بحران پرفشاری خون» اطلاق میشود. و کاهش فشار خون میشوند. نزدیک به ۵۰ درصد از مبتلایان به فشار خون از بیماری خود مطلع نیستند و بسیاری از بیماران به صورت تصادفی از فشار خون خود با خبر میشوند. به نظر میرسد عصاره سیر با القای هایپرپلاریزاسیون، بازشدن کانالهای پتاسیم و بسته شدن کانالهای کلسیم سبب گشاد شدن عروق محیطی شده و نهایتاً فشار خون را کاهش میدهد. پرفشاری خون ناشی از یک فعل و انفعال پیچیده بین ژنها و عوامل محیطی است. وقتی تشخیص پرفشاری خون قطعی شد، پزشکان سعی میکنند تا دلیل بروز این بیماری را بر اساس عوامل خطر و علائم دیگر (در صورت وجود) شناسایی کنند.

Hypertension Pulmonaire Espérance De Vie

عوامل محیطی متعددی بر فشار خون تأثیر میگذارند. در ایران نیز فشار خون بالا (بالای ۱۱۵) مهمترین عامل خطرساز و باعث مرگ دو هزار و ۳۵ نفر در ازای هر یک میلیون نفر جمعیت است. درمان پرفشاری متوسط یا شدید خون نرخ مرگ و میر و اثرات جانبی قلبی-عروقی را در افراد ۶۰ ساله و مسن تر کاهش میدهد. در هنگام تجویز دارو، بیماری قلبی-عروقی فرد (از جمله، خطر آنفارکتوس میوکارد و سکته) و فشار خون در نظر گرفته میشوند. فهم مدرن از سیستم قلبی-عروقی با کار دکتر ویلیام هاروی (۱۵۷۸-۱۶۵۷) آغاز شد. در سال ۱۹۷۵، جایزه مخصوص سلامت عمومی لاسکر به تیمی که کلروتیازید را تهیه کرده بود اعطا شد. برای تهیه چای از تخم کرفس، مقداری آب جوش روی یک قاشق چایخوری از تخم تازه کوبیده شده بریزید و باید به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه خوب دم بکشد. مصرف چای و شکلات را تا حد امکان محدود و به جای آنها برای درمان فشار خون بالا از عرقیات گیاهی و دم کردنیهای خانگی مثل گل گاوزبان، چای سبز و عناب استفاده کنید. دم کرده برگ زیتون، فشار خون را پایین میآورد.

Mesure Tension Artérielle

چندین گروه از داروها، که بهطور کلی به آنها داروهای ضد فشار خون میگویند، امروزه برای درمان پرفشاری خون وجود دارند. در اکثر افراد مبتلا به پرفشاری اولیه (اساسی) مزمن، افزایش مقاومت در مقابل جریان خون (مقاومت محیطی کلی) با وجود برون ده قلبی نرمال، باعث فشار بالا میشود. همچنین گفته میشود که اختلال عملکرد عروق (اختلال عبور خون درون رگ) و التهاب عروقی نیز میتوانند مقاومت محیطی و آسیب عروقی را در پرفشاری خون افزایش دهند. در مقابل، هیچ شواهدی مبنی بر نیاز به کاهش سریعِ فشار خون در فوریتهای پرفشاری خون که در آنها هیچ نشانهای از آسیب مستقیم به اعضای حیاتی بدن دیده نمیشود وجود ندارد. Qu'est-ce qui fait monter la tension artérielle ? . پرفشاری خون زمانی تشخیص داده میشود که بیمار فشار خون بالای مزمن داشته باشد. پرفشاری خون همچنین عامل خطر در اختلال شناختی، زوال عقل و بیماری مزمن کلیوی میباشد. پری-اکلامپسیا خطر مرگ نوزاد را نیز دو برابر میکند. پری-اکلامپسیا در حدود ۵ درصد از بارداریها رخ میدهد و علتِ ۱۶ درصد از کل مرگ و میرهای ناشی از بارداری در سراسر جهان میباشد.

Calcul Moyenne Tension Artérielle

برخی دیگر از نشانهها و علائم میتوانند نشانگر پرفشاری خون ثانویه باشند که همان پرفشاری خونِ ناشی از دلیل مشخصی نظیر بیماریهای کلیوی یا بیماریهای غده درونریز میباشد. در سال ۲۰۰۰، حدود یک میلیارد نفر یا تقریباً۲۶٪ از جمعیت بالغ جهان مبتلا به پرفشاری خون بودهاند. تعداد افراد مبتلا به پرفشاری خون که از بیماری خود اطلاع ندارند، قابل توجه است. پرفشاری خون به ندرت علائمی از خود نشان میدهد و تشخیص آن معمولاً از طریق آزمایش، یا در حین درمان یک بیماری دیگر صورت میگیرد.